نقاشی ساختمان یاقوت

 

نقاشی ساختمان آرپا

 

کاغذ دیواری و تزئینات ساختمان دکو طراح

 

نصب کاغذ دیواری wallpaper installing

 

منوی اصلی

تبلیغات

فروش رزین اپوکسی دو جزئی چوب و زیورآلات و بدلیجات در ایران sell resin epoxy in iran

جستجو در مطالب سایت نقاشی ساختمان

نقاشی ساختمان: نحوه رنگ آمیزی قرنیز دیوار

نقاشی ساختمان: نحوه رنگ آمیزی قرنیز دیوار

در طی این مطلب آموزشی نقاشی ساختمان به شما نحوه رنگ آمیزی قرنیزهای دیوار در نقاشی ساختمان را خواهیم آموخت.

 

1500070350 wooden corner 7

 

 

 

رنگ آمیزی قرنیز دیوار به خصوص دیوارهای چوبی یکی از کارهای سخت در جریان نقاشی ساختمان است و نیاز به رعایت یکسری از پیش نیازها دارد که شما باید آن را رعایت کنید بنابراین سعی داشتیم تا در طی یک مقاله، راهنمایی هایی لازم در این زمینه را به ما ارائه دهیم.

 

معمولا با گذشت زمان برخی قسمت های خانه نیاز به تعمییرات و بازسازی پیدا میکنند. شیر آلات و لوله ها باید تعویض شوند و دیوارها و قرنیزها رنگ آمیزی گردند. اگر قرنیز دیوار به درستی و با دقت رنگ آمیزی شود ومیتواند زیبایی بی نظیری به فضای اتاق ببخشد. بیشتر افراد برای رنگ آمیزی قرنیزها به سراغ متخصصان و نقاشان ساختمانی می روند چرا که رنگ کردن آن را سخت میدانند و از خراب شدن کار نهایی میترسند. اما اگر ترس را کنار بگذارید و بخواهید خودتان این کار را انجام دهید؛ با پیروی از مراحل زیر میتوانید مثل یک استاد و نقاش حرفه ای کار را به اتمام رسانده و در هزینه ها نیز تا حدودی صرفه جویی نمایید.


ابزار لازم برای رنگ آمیزی قرنیز

نوار نقاشی، بتونه، رنگ، کاغذ سنباده، ظرف رنگ و قلم مو ابزارهای اولیه ای هستند که برای رنگ آمیزی قرنیز ها به آن احتیاج خواهید داشت. بهتر است از رنگ های نیمه براق برای این کار استفاده کنید و آن را چند پرده تیره تر از رنگ کف در نظر بگیرید. کاغذ سنباده را با حداقل سه درجه زبری تهیه نمایید و حداقل دو قلم موی زاویه دار پنج سانتی در اختیار داشته باشید.


مرحله اول – آماده کردن قرنیز
قرنیز

مطلب مرتبط: تغییر دکوراسیون با رنگ آمیزی حاشیه ها

یک اسفنج مرطوب بردارید و گرد و غبار و آلودگی های روی قرنیز را به خوبی تمیز کنید و مطمئن شوید یک سطح کاملا تمیز در اختیار دارید.

در مرحله بعد با کمک کاغذ سنباده سطح قرنیز را سنباده کاری کنید. بهتر است از کاغذ سنباده زبرتر شروع کرده و به مرور سنباده نرم تر را به کار برید تا سطح قرنیزها کاملا صاف و صیقلی شود.

حالا باید به سراغ سوراخ ها و شیارها بروید؛ کمی بتونه بردارید و با کمک کاردک شیارها و حفره های سطح قرنیز را بتونه کاری کنید. کمی صبر کنید تا بتونه خشک شود و سپس با کاغذ سنباده نرم روی بتونه ها را سنباده بکشید تا کاملا یکدست شود. در آخر گرد وخاک های به جا مانده را نیز با دستمال پاک نمایید.

نوار چسب نقاشی را برداشته و قرنیز را از دیوار و کف جدا نمایید. اگر سطح دیوار و کف گرد و خاک نداشته باشد نوار بهتر و راحتتر میچسبد. چسب را هر مرتبه حدود ده سانتیمتر باز نموده و به آرامی روی لبه کار بچسبانید و این کار را تا انتهای قرنیز ادامه دهید. دقت کنید نوار روی خود قرنیز را نپوشاند. هر چه نوار چسب یک تکه باشد بهتر است؛ اگر نوار نقاشی در قسمت های کوچک برش داده شود و کنار هم بچسبد احتمال شره کردن رنگ بیشتر خواهد شد. بعد از چسباندن کامل نوارها باید یک کاردک یا کاتر بردارید و لبه های چسب را به آرامی فشار دهید تا به طور کامل روی کار بچسبد.


مرحله دوم – رنگ آمیزی قرنیز

ابتدا مقدار مناسبی از پرایمر را آماده نموده و در ظرف رنگ بریزید. با استفاده از قلم موی زاویه دار به آرامی آن را بر روی قرنیز اعمال نمایید. دقت داشته باشید که پرایمر تمامی سطوح بتونه شده را به خوبی بپوشاند. باید یک شبانه روز به پرایمر زمان بدهید تا خشک شود. روز بعد کار را بررسی کنید و اگر بتونه در قسمت هایی از قرنیز مشخص بود، یک لایه دیگر پرایمر اعمال کنید تا سطح بتونه را بپوشاند. با سنباده نرم خیلی آرام روی قرنیز را سنباده کشیده و قطرات پرایمر و رد قلم مو را محو کنید.

حالا نوبت رنگ آمیزی رسیده است. رنگ را با حلال مناسب ترکیب نموده و در ظرف رنگ بریزید. قلم مو را درون رنگ فرو برید به نحوی که تنها یک تا دو سانتیمتر از قلم مو آغشته به رنگ شود. با ضربات کوتاه و افقی شروع به رنگ آمیزی قرنیزها کنید. در هر مرتبه یک قسمت کوچک را رنگ آمیزی نمایید.

پیش از آنکه قلم مو را دوباره درون ظرف رنگ فرو ببرید، آن را با یک حرکت بر کل قسمتی که رنگ کردید بکشید. اگر لازم بود این کار را یک مرتبه دیگر تکرار کنید. با این کار رنگ قرنیز یکدست خواهد شد. اگر عرض قرنیز زیاد باشد باید این کار را در چند مرحله موازی انجام دهید. اگر عرض قلم مو را متناسب با قرنیز در نظر بگیرید در یک مرحله میتوان این کار را انجام داد.

عمل رنگ آمیزی را تکرار کنید و آنقدر ادامه دهید تا کل قرنیز دیوار را رنگ کنید. در آخرین مرحله باید با دقت نوار چسب ها را از دیوار و کف جدا نمایید، حتما این کار را پیش از خشک شدن رنگ انجام دهید.

منبع: نقاشی ساختمان و Sharperimpressionspainting

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

تبلیغات

فروش ورق طلا پتینه کاری در ایران sell patina gold leaf in iran

فروش غلطک طرح دار

غلطک طرح دار

برخی از مطالب سایت

کلیه تزئینات ساختمانی پذیرفته میشود.  با مدیریت گروسی  09125828831  حسین...
نقاشی ساختمانی و چوبی پذیرفته میشود  مولتی کالر پلاستیک اکرولیک روغنی طرح ترک طرح چوب ورق طلا رنگ...
نقاشی ساختمان با بهترین کیفیت و مناسبترین قیمت    09108350321  مختار...