پیام به نقاشی ساختمان

 

نصب کاغذ دیواری wallpaper installing

 

 نقاشی ساختمان پازل دیزاین 

منوی اصلی

تبلیغات

فروش رزین اپوکسی دو جزئی چوب و زیورآلات و بدلیجات در ایران sell resin epoxy in iran

جستجو در مطالب سایت نقاشی ساختمان

نقاشی ساختمان: سایت آگهی نقاشی ساختمان، قیمت نقاشی ساختمان، رنگ آمیزی ساختمان و منزل، نقاشی اداره و دفتر

نگاهی جامع بر بازار جهانی رنگ و پوشش نقاشی ساختمان

نگاهی جامع بر بازار جهانی رنگ و پوشش نقاشی ساختمان

 

در طی این مقاله نگاهی خواهیم انداخت بر بازار جهانی و کلی رنگ و پوشش های نقاشی ساختمان. با ما در ادامه همراه باشید.

 

نگاهی جامع بر بازار جهانی رنگ و پوشش نقاشی ساختمان

 

 

 

 

در حال حاضر حدود 40 میلیون تن رنگ در سراسر جهان با ارزش تقریبی 120 میلیلرد دلار تولید و عرضه می‌گردد و پیش‌بینی می‌شود در سال 2030 میلادی ارزش کل بازار به 134 میلیارد یورو افزایش یابد.

میزان کل صادرات جهانی رنگ در سال 2014 برابر 54 میلیارد دلار بوده است که سهم صادرات رنگ ایران در جهان تنها 2/0 درصد بوده است. در رابطه با رزین هم صادرات جهانی در سال 2014 برابر 85 میلیارد دلار گزارش شده که سهم ایران کم‌تر از 06/0 درصد است.

عمده صادرکنندگان برتر جهانی رنگ عبارتند از: آلمان، چین، آمریکا، ژاپن و بلژیک. هم‌چنین بازار صادرات انواع رزین عملا در سال 2014 در دست کشورهای آمریکا، آلمان، بلژیک، هلند و چین بوده است.

قاره آسیا بیش از 70 درصد از میزان رشد کلی در زمیته حجم تولید را برعهده دارد. سهم قاره آسیا از کل بازار مصرف جهانی در حال حاضر 40 درصد است که انتظار می‌رود به بیش از 50 درصد تا سال 2030 افزایش یابد( یعنی 40 درصد از 27 میلیارد لیتر حجم پوشش‌ها در جهان در این منطقه به مصرف می‌رسد. توچه کنید که بابت مقایسه، وزن پوشش‌های پودری به حجم تبدیل می‌شود. در این مورد، هر کیل.گرم پوشش پودری معادل 5/1 لیتر محاسبه گردیده است).

 

تجارت جهانی ( صادرات ) رنگ و پوشش در سال 2014 میلادی (واحد میلیارد دلار)

گروه کالایی

صادرات

 جهان

صادرکنندگان برتر

صادرات

ایران

سهم صادرات ایران در جهان (درصد)

انواع رنگ

54

آلمان، چین، آمریکا، ژاپن، بلژیک

1/0

2/0

انواع رزین

85

آمریکا، آلمان، بلژیک، هلند، چین

05/0

06/0

انواع چسب

33

چین، آلمان، هنگ کنگ، آمریکا، مکزیک

07/0

2/0

 

به دلیل رشد سریع بازار آسیا خصوصا چین و هند، بسیاری از شرکت‌های بزرگ اروپایی و آمریکایی، تلاش می‌کنند تا ساخت پوشش‌های جدید و احداث کارخانجات تولید مواد اولیه، در این منطقه انجام گیرد( هم‌اکنون 20 شرکت بزرگ بین المللی مواد پوششی در چین، واحدهای تولیدی احداث کرده و به مشارکت پرداخته‌اند).

تولید رنگ و پوشش در کشور چین در سال 2012 بیش از 12 میلیون تن بوده است که نسبت به سال قبل تا 8/11 درصد رشد را نشان می‌دهند.

در سال 2012 کل مجموع درخواست برای رنگ در کشورهای برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی، معادل 36 درصد حجم درخواست جهانی بوده است.

در سال‌های 1993 تا 2003 تقاضا برای رنگ در سطح جهان بیشتر از سوی کشورهای رشد یافته صنعتی بود به‌طوری‌که این کشورها تقریبا یک سوم مصرف جهان را به خود اختصاص داده بودند، درصورتی‌که از سال 2003 تا کنون، بیش‌ترین افزایش مصرف در کشورهای در حال توسعه (برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی) که دارای رشد اقتصادی قابل توجه در مقایسه با کشورهای صنعتی پیشرفته می‌باشند، ثبت گردیده است.

تقاضا برای رنگ‌های ساختمانی در کشورهای توسعه یافته در وضعیت فعلی عمدتا به رنگ‌های تعمیراتی یا برای تجدید رنگ‌آمیزی و پوشش‌هایی که در ارتباط با مدرن‌سازی ساختمان‌ها مصرف می‌شود، است و این در حالی است که در کشورهای رو به رشد، پروژه‌های ساختمان‌سازی و در نتیجه مصرف رنگ، به زور قابل توجه‌ای در حال افزایش است.

در مقیاس جهانی، سرعت رشد تولید ناخالص داخلی و تقاضا برای رنگ و پوشش تقریبا یکسان است. البته این الگو برای اقتصادهای بالغ و نوظهور کمی متفاوت است.

مثلا در اقتصادهای بالغ ( نظیر آلمان) عواملی نظیر کاهش ضایعات پوشش، اصلاح و بهبود جنبه‌های اقتصادی پوشش‌های سطح و استفاده از فرایندهایی که نیاز به پوشش‌دهی را کم‌تر می‌کنند، موجب گردیده است، حجم مصرف پوشش‌ها به تدریج کاهش یابد( با توجه به قوانین سخت‌گیرانه زیست محیطی در کشورهای پیشرفته، فن‌آوری‌های نوین باعث کاهش مصرف ضخامت قشر رنگ اعمال شده و هم‌چنین دوام طولانی‌تر رنگ‌ها، شده است).

به‌طور کلی، با اجرای قوانین زیست محیطی و توسعه فن‌آوری‌های تجدید پذیر و استفاده از ترکیبات پر جامدتر با کارایی نهایی بالاتر، میزان حجم مصرف رنگ، کاهش می‌یابد.

در آلمان، تقریبا 25 هزار نفر در 250 شرکت تولیدی رنگ و رزین مشغول به فعالیت هستند. فروش سالانه کل صنعت رنگ و پوشش آلمان حدود 7 میلیارد یورو است. در سال 2012، 30 درصد کل فروش پوشش‌ها در آلمان، رنگ‌های صنعتی، 16 درصد رنگ‌های نمای بیرونی ساختمان، 12درصد رنگ‌های کارخانه‌ای خودرو و 10 درصد رنگ‌های داخلی ساختمان گزارش شده است.

میزان تقاضای پوشش‌ها، متاثر از عوامل متعدد اقتصادی است. به عنوان مثاال، میزان درخواست پوشش‌های تزیینی تحت تاثیر ححجم ساختمان‌سازی و عوامل کلی موثر بر آن است.

میزان تقاضا برای پوشش‌های صنعتی در درجه اول، تابع حجم تولیدات کارخانه‌ای نظیر خودروسازها، وسایل خانگی، بسته‌بندی و غیره است.

ارزش بازار رنگ و پوشش آمریکا در پایان سال 2015 به بیش از 26 میلیارد دلار رسید و میزان ارزش پوشش‌های ساختمانی تقریبا دو برابر پوشش‌های صنعتی بوده و رشد پوشش‌های ساختمانی طی سال‌های 2010 الی 2015 به طور میانگین، سالانه 8/10 درصد بوده است. هنوز هم پوشش‌های ساختمانی مورد استفاده در داخل بنا نسبت به پوشش‌های بیرون بنا، کاربرد گسترده‌تری دارند و از آن‌جایی که زمینه‌های رشد داخل بنا به مراتب بیش‌تر ازخارج بنا است، لذا انتظار رشد بیش‌تری برای آن می‌رود. بالا رفتن کارایی پوشش‌‌ها افزایش میزان پوشانندگی در واحد حجم و ورود مواد جدید ساختمانی، مواردی هستند که توسعه و کاربرد پوشش‌های ساختمانی بیرون بنا را تحت الشعاع قرار داده‌اند. مثلا مواد ساختمانی وینیلی که به ندریج جایگزین سیمان تقویت شده با الیاف می‌شوند نیازی به رنگ کردن ندارند. به هر نسبت که سیمان تقویت شده بیش‌تر استفاده شود، به همان نسبت پوشش بیش‌تری مصرف خواهد شد. هم‌چنین با وجود حجم تولیدات وسایل نقلیه افزایش یافته( طی سال‌های 2010 الی 2015 ) این صنعت به سوی تولید وسایل نقلیه کم مصرف‌تر پیش می‌رود که حاصل آن، وسایل نقلیه سبک و کوچک‌تر است. به این ترتیب با وجودی که تعداد وسایل نقلیه‌ای که قرار است پوشش داده شود، فزونی می‌یابد اما میزان پوشش به کار رفته برای پوشش‌دهی هر خودرو، کم‌تر خواهد شد. در سال 2014، دوازده شرکت بزرگ تولیدکننده رنگ و پوشش، 45 درصد از سهم بازار جهانی را به خود اختصاص داده بودند.

 

حداقل مصرف سرانه رنگ در سال 2014 در کشورهای مختلف

(بر حسب کیلوگرم به ازای هر نفر)

کشور

میزان مصرف

آمریکا

20

آلمان

15

ژاپن

12

روسیه

11

ترکیه

11

برزیل

9

چین

8

آفریقای جنوبی

6

هند

2

میانگین جهانی

5/5

 

بر اساس آمارهای موجود در سال 2016، 89 شرکت بزرگ جهانی دارای فروش سالیانه بیش از 100 میلیون بوده‌اند. در این لیست 3 شرکت از هند، 2 شرکت از ترکیه، 3 شرکت از مصر، 1 شرکت از امارات حضور دارند. نکته جالب توجه این‌که، کشورهای پیشرفته در زمینه صنعت رنگ و پوشش نظیر : هلند، سوید و نروژ تنها 1 یا 2 شرکت در لیست دارند که نشان می‌دهد در این کشورها، ادغام کارخانجات برای بزرگ‌سازی و برندسازی صورت گرفته است.

متاسفانه در این لیست، هیچ شرکتی در کشورمان قرار ندارد. تعدد تولیدکنندگان در ایران باعث گردیده که هیچ شرکت ایرانی در اشل جهانی مطرح نباشد.

 

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

           نقاشان ساختمان منتخب : بهترین برای بهترین          

  

 محمد پورحسن - نقاش ساختمان منتخب mohammad porhasan best top house painters  قدرت الله فرجی - پتینه کار منتخب - ghodratollah faraji best top house painters  حسین فردی - نقاش ساختمان منتخب hossein fardi best top house painters  نادر خانی - نقاش ساختمان منتخب nader khani best top house painters  بهروز صمیمی - نقاش ساختمان منتخب behrouz samimi best top house painters

  

حسن عباسی - نقاشی ساختمان طنین گستران  محمدعلی فردی - نقاش ساختمان منتخب fardi best top house painters  گروه نقاشی ساختمان لاکچری - محسنی 09125573069 - نقاش ساختمان منتخب luxury design best top house painters  روشن گل محمدی - نقاش ساختمان منتخب roshan gol mohmmadi best top house painters  واحد الماسی - نقاشی ساختمان نگین البرز

 

طالب ولی نژاد   ارشد حسن زاده   امامعلی زاده   عبادت ذبیحی   قاسم بهجت

18/10/1401, 13:42
رنگ-آمیزی-نمارنگ آمیزی نما از کارهای تخصصی هستش که هر استاد نقاشی نمی تونه انجام بده. رنگ آمیزی نما معمولا با رنگ نما، کنیتکس و یکسری رنگ های تخصصی نما بصورت داربست و یا راپل (با طناب) انجام می شه.   برای اطلاعات و مشاوره می تونید با پازل دیزاین ، حسین آقازاده تماس بگیرد: 09107875139 حسین...
11/08/1401, 15:07
نقاشی-ساختمان-بابایی-رنگ-کاری-نمای-ساختمان-و-کنتکساجرای رنگ روغنی، اکرولیک، پلاستیکاجرای رنگ کاری نمای ساختماناجرای کنتکس نما ساختماناجرای بتونه درزگیری کناف و ماستیک کنافاجرای مولتی کالر و بلکااجرای نصب کاغذ دیواری و پوستر تمامی کارها پذیرفته می شود انجام کار با کیفیت عالی و درجه یکنظافت کامل بعد از انجام کار   ما کار شما با کیفیت عالی و درجه...
11/03/1401, 23:06
نقاشی-ساختمان-غلطک-طرح-کاغذدیواری-کرمانشاهنقاشی طرح کاغذدیواری //  متری ۴ تا ۶ هزار تومان  لکه گیری جزیی رایگان انجام کار در کمتر از سه ساعت با طرح و رنگ های مختلف     انجام انواع خدمات نقاشی ساختمان با رنگ های اکریلیک، روغنی و پلاستیک //  از متری 30 هزار تومان   09182255340 آرمین شریفی...
31/01/1401, 16:17
کاغذ-دیواری-سزار-پاچیوتی کاغذ دیواری های سبک مدرن متناسب با دکوراسیون های لوکس و لاکچری امروزی با طرح و رنگ های شیک و زیبا به بازار دکوراسیون داخلی عرضه شده اند، وجود طرح و رنگ های زیاد و متنوع در بازار برای خلق دکوراسیون مدرن و مطابق با سلیقه خانواده ها بسیار خوب است هر چند گاها باعث سردرگمی مشتریان نیز می گردد و نمی توانند...
25/01/1401, 00:38
نقاشی-ساختمان-در-شرق-تهران-مسعودیه-افسریه-پیروزی-تهرانپارس-رسالتنقاشی ساختمان و منازل در مناطق شرق تهران (مسعودیه، افسریه، پیروزی، تهرانپارس، رسالت ) و پرند، رباط کریم و اسلامشهر با کیفیت و قیمت مناسب توسط اکیپ مجرب و حرفه ای لطفی با انواع رنگ های روغنی، اکرولیک و پلاستیک انجام می شود. نقاشی ساختمان لطفی با بیش از 2 دهه فعالیت و سابقه در نوسازی و دکوراسیون داخلی...
22/10/1400, 18:10
بهترین-نقاشی-ساختمان-در-اهوازنقاشی ساختمانی مدرن و با کیفیت در اهواز رنگ آمیزی و نقاشی ساختمان های اداری تجاری مسکونی نیاز به مهارت تجربه دارد که با آمیختن کمی خلاقیت و کاستن از هزینه های اضافی می توان عملیات نقاشی ساختمان را به نحو حسن اجرا کرد. اگر به دنبال نقاشی ساختمان متناسب با سلیقه ی و ذوق زیبا پسند شهروندان اهوازی هستید روی...
27/07/1400, 17:56
فروشگاه-آرتار-دکور-فروش-انواع-کاغذ-دیواری-های-جدید-ساده-لاکچری-با-قیمتخیلی ها شاید برای اینکه آشنایی اتو با برند دیجی کالا دارند، برای خرید کاغذ دیواری از این سایت خرید کنند، اما همیشه تامین کننده اصلی و واردکننده و پخش کننده اصلی قیمت و کیفیت اصلی را داشته و امکاناتی مثل مشاوره حقیقی و ارسال رایگان می تواند در اختیارتان قرار دهد و تنوع بالایی از انواع کاغذ دیواری های...
03/05/1400, 18:17
رنگ-های-بدون-بو-رنگسازی-شبرنگ       تیزر جدید رنگسازی شبرنگ پخش شده از تلویزیون شبرنگ | انتخاب رنگ زندگی از کانال رنگسازی شبرنگhttps://www.aparat.com/shabrangco
03/05/1400, 13:03
سمباده-گیر-آرتین امروز می خوام یه وسیله کاربردی رو بهتون معرفی کنم که با استفاده از اون بتونین به راحتی سطوح مختلف رو سمباده بزنید و صاف و صیقلی کنید.سمباده گیر آرتینسمباده گیر آرتین یکی از محصولات جی‌اس‌پی ، که از بهترین مواد پلاستیکی موجود در بازار برای راحتی توی کار سمباده زدن ساخته شده.شما می...
03/05/1400, 12:49
یراق-تبدیل-غلطک-طرح-برجسته-به-غلطک-طرح-دار-جی-اس-بی امروز می خوایم محصول جدیدی رو بهتون معرفی کنیم که میتونید به راحتی باهاش از غلطک های تکسچرتون روی دسته فوم غلطک طرح دار استفاده کنید. فقط کافیه این دو تا یراق رو به کنار غلطک تکسچرتون اضافه کنید ، و اون رو سوار کنید روی دسته فوم غلطک طرح دار.(تصاویر آموزش دیده می شه) وقتی شما غلطک تکسچر رو...

برخی از مطالب سایت

نقاشي و تعميرات ساختمان با بيش از ٣٠سال سابقه كار با كيفيت عالي و نازل ترين قيمت 09197152248 ...
باسلام انجام کلیه کارهای ساختمانی پذیرفته انجام میشود با قیمت مناسب با 20 سال سابقه...
اجرای رنگهای: پلاستیک، اکرولیک، روغنی، جوتن، سان مارکو، کینتکس، مولتی کالر، پلی لستر، اپوکسی، بتونه و...
نقاشی ساختمان شیرازی: نقاشی منازل در کرج   نقاشی ساختمان با بالاترین کیفیت و نازلترین...

تبلیغات در سایت نقاشی ساختمان

نقاشی ساختمان و پتینه در اصفهان و تهران

استخدام نقاش ساختمان need house painter

حذف آگهی از سایت

برای حذف آگهی تان از سایت، با همان شماره های که در سایت آگهی ثبت کرده اید، عدد 2 (متن پیامک فقط عدد 2 باشد) به شماره 09121943801 پیامک بفرستید و یا تماس بگیرید.

logo-samandehi

تلگرام نقاشی ساختماناینستاگرام نقاشی ساختمانفیسبوک نقاشی ساختمانآپارات نقاشی ساختمانگوگل پلاس نقاشی ساختمانبرنامه اندروید نقاشی ساختمان

کانال یوتیوب نقاشی ساختمانلینکدین نقاشی ساختمانتوییتر نقاشی ساختمانپینترست نقاشی ساختمانگوگل پلاس نقاشی ساختمانبرنامه اندروید نقاشی ساختمان