پیام به نقاشی ساختمان

 

نصب کاغذ دیواری wallpaper installing

 

 

غلطک طرح دار نقاشی ساختمان ، طرح کاغذدیواری

 

منوی اصلی

تبلیغات

فروش رزین اپوکسی دو جزئی چوب و زیورآلات و بدلیجات در ایران sell resin epoxy in iran

جستجو در مطالب سایت نقاشی ساختمان

نقاشی ساختمان با رنگ مولتی کالر

با رنگ مولتی کالر دیوارهایتان را مزین نمایید

اگر به دنبال رنگ شیک و طرحی نو برای دیوارهای منزل یا محل کارتان هستید، رنگ مولتی کالر می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. رنگ مولتی کالر پوششی تزئینی برای دیوار فروشگاه ها، راه پله ها، سقف و حتی درب ورودی است.

نقاشی ساختمان با رنگ مولتی کالر

رنگ مولتی کالر را با اسپری روی دیوار می پاشند زیرا قلم و غلطک، در رنگ آمیزی اختلال ایجاد می کند و بر روی دیوار نشان قلمو بر جای خواهد ماند.

مهم ترین مزیت رنگ های مولتی کالر را می توان زود خشک شدن این رنگ بر روی دیوار نام برد. در صورتی که مایلید برای مزین کردن و تغییر فضای منزل یا محیط کار خود از رنگ مولتی کالر استفاده کنید، اما شناخت کافی راجع به این رنگ ندارید، می توانید با خواندن این مطلب اطلاعات مفیدی به دست آورید.

نگاهی کلی به رنگ مولتی کالر

زمانی که به سطحی که با رنگ مولتی کالر نقاشی شده نگاه می کنیم، خواهیم دید که یک رنگ زمینه دارد که چند رنگ دیگر به صورت رگه ای در آن خود نمایی می کند. رنگ مولتی کالر نیاز به حلال خاصی ندارد، در نتیجه عاری از هر گونه بوی نامطبوعی است.

اکثر نقاش های ساختمان برای افرادی که امکان تخلیه مکان را ندارند نقاشی ساختمان با رنگ مولتی کالر را پیشنهاد می کنند. این رنگ در منازل مسکونی، مراکز درمانی و آموزشی، هتلها، فروشگاه ها و هر مکانی که مدنظر شماست قابل اجرا خواهد بود.

می توان با رنگ مولتی کالر یک پوشش مقاوم بر روی سطح ایجاد کرد. پوششی که سطح را در برابر خراشیدگی، زرد شدگی مقاوم می سازد و طول عمر آن را طولانی می کند. نمی توان گفت رنگ مولتی کالر به صورت ۱۰۰ درصد قابل شستشو است. ولی اگر فردی قصد دارد تا به آن قابلیت شستشو دهد، می بایست آن را به دست یک مجری باتجربه و کاربلد بسپارد تا آن را قابل شستشو کند.

البته لازم به ذکر است که اضافه کردن این قابلیت، اندکی هم به هزینه نقاشی افزوده خواهد کرد. نکته قابل توجه اینجاست که قیمت اجرای رنگ های مولتی کالر متفاوت است و این امر بسته به اجرای رنگ مولتی کالر فرق دارد. نوع استاندارد اجرای این رنگ مانند زیرسازی رنگ های روغنی است.

رنگ مولتی کالر

 

ویژگی های رنگ مولتی کالر

 • قابلیت شستشو
 • قابل اجرا بر روی تمامی سطوح
 • چسبندگی بالا
 • قابل ترمیم
 • سهولت در اجرای رنگ آمیزی
 • ضخامت کم
 • تنوع در طرح و رنگ
 • بدون نیاز به هیچ حلالی
 • کم بو

 

رنگ مولتی کالر و شستشوی راحت: همانطور که گفتیم می توان به این رنگ قابلیت شستشو افزود. با آب و انواع شوینده ها می توان سطوح را به آسانی تمیز کرد و برق انداخت.

اجرای مولتی کالر بر تمام سطوح : این نوع رنگ را می توان به راحتی بر روی تمام سطوح استفاده کرد. این سطوح عبارتند از سیمانی، گچ، بتون، چوب، فلزی، شیشه ای، پلاستیک، سرامیک و بلو ک ها. پیشنهاد می کنیم از این رنگ بر روی پارچه استفاده نکنید.

قابلیت ترمیم: در صورتی که به سطح رنگ آمیزی شده آسیبی وارد شود، می توان آن را به آسانی ترمیم کرد و دوباره مانند روز اول برگرداند.

چسبندگی بالا: قدرت چسبندگی بالایی برای زیر کار دارد و این رنگ به راحتی از سطح جدا نمی شود و مقاوم است.

راحتی اجرا: به طور معمول اجرای رنگ مولتی کالر توسط کمپرسور انجام می شود، که این امر سرعت اجرا را بالاتر خواهد برد. اجرای این رنگ به کمک کمپرسور باد سبب شده که تمامی سطوح را هر چه سریعتر و بهتر پوشش دهی کند.

ضخامت کم: زمینه و دانه های رنگی آن ضخامت خیلی کمی دارد.

گستردگی طرح و رنگ: فرمولاسیون رنگ مولتی کالر سبب شده تا افراد محدود به انتخاب یک یا چند رنک نکند. تنوع و طرح این رنگ به حد زیادی چشم نواز و شیک بوده که شما را مجاب می کند، تا برای محیط زندگی یا کاری خود از مولتی کالر استفاده کنید. طرح های مولتی کالر تزئینی است و بافت ویژه، کم جلا بودن و ماتی سبب شده تا تمام خرابی و ناهمواری سطح پوشیده شود.

فاقد بوی نامطبوع: از آنجایی که رنگ مولتی کالر نیاز به هیچ حلال و تینری ندارد، در نتیجه یا کم بو یا حتی هیچ بویی را در محیط در زمان اجرا منتشر نخواهند کرد.

مقاوم در برابر آلودگی: رنگ مولتی کالر در برابر آلودگی مقاوم هستند و ذرات معلق هوا، دود را به هیچ وجه جذب نمی کند. از این رو می توان آن را در راه پله ها، اماکن پرتردد و شلوغ بکار برد.

ضدباکتری و میکروب: رنگ زمینه رنگ های مولتی کالر خاصیت آنتی باکتریالی و ضد میکروب دارند. از این رو هیچ شرایطی برای رشد و جذب باکتری، قارچ، میکروب فراهم نخواهد شد.

 

رنگ آمیزی با مولتی کالر

 

نحوه اجرای مولتی کالر

برای نقاشی ساختمان با رنگ مولتی کالر ، باید حتماً از یک فرد باتجربه و کاربلد کمک گرفت. قبل از اجرای کار باید اقدام به زیر سازی سطح اولیه کرد. ابتدا می بایست سطح زیر را تمیز کرد. زیرا سطح زیر کار نباید آلودگی و چربی داشته باشد. بنابراین سطح اولیه را باید به خوبی خشک و تمیز کرد.

اگر برای سطح فلزی از رنگ مولتی کالر استفاد شود، باید ابتدا تمام ضایعات زنگ زده را پاک کرد. برای زیرکار این رنگ ها، از رنگ پلاستیک استفاده می کنند. برای زیرسازی دو مرحله رنگ روغنی می زنند. البته برخی برای صرفه جویی در هزینه، رنگ پلاستیک را بکار می برند.

بعد از اینکه مرحله اول رنگ آمیزی با رنگ پلاستیک را انجام دادند، لکه گیری می کنند. این کار را با بتونه پلاستیک انجام خواهند داد. اگر نیاز به لکه گیری نبود، مرحله دوم رنگ پلاستیک اجرا می شود. البته لازم به ذکر است که برای این کار استفاده از رنگ های روغنی است.

برای اجرای رنگ مولتی کالر از گالن های مخصوص استفاده خواهد شد و بر روی سطح اسپری می کنند، قلمو و غلطک برای رنگ آمیزی این رنگ توصیه نمی شود. برای اجرای مولتی کالر باید مچ دست را ثابت نگه داشت و به صورت افقی و عمودی اسپری کرد.

به طور معمول، فشار باد گالن را برای رنگ آمیزی مولتی کالر باید بر روی ۳ قرار داد. برای هم زدن این رنگ نباید به هیچ وجه از وسیله خارجی یا هم زن بکار برد. برای هم زدن و میکس رنگ مولتی کالر باید قبل از باز کردن گالن، آن را به شدت تکان داد تا به خوبی ترکیب و میکس شود.

 

نکات مهم بعد از اجرا را جدی بگیرید

 • اگر مطمئن به خشک شدن رنگ نیستید از گردگیری و عملیاتی که سبب گرد و غبار می شود پیشگیری کنید.
 • از خراشیدن و کثیف کردن سطوح رنگ آمیزی شده به شدت خودداری شود.

 

قیمت رنگ مولتی کالر

قیمت هر متر مربع رنگ مولتی کالر به طور تقریبی ۵ تا ۱۰ هزار تومان است. برای محاسبه متراژ و مساحت محیط جهت رنگ آمیزی، باید طول دیوار را ضرب در ارتفاع آن کرد.

 

شرایط جوی نقاشی با مولتی کالر چگونه است؟

به طور معمول عملیات نقاشی ساختمان باید در 5 تا 35 درجه سانتی گراد انجام گیرد. ولی چون در داخل ساختمان اجرا می شود و ساختمان هم به سیستم گرمایشی مجهز است، در تمامی شرایط جوی قابلیت اجرا دارد.

اگر به فکر تغییر دکوراسیون محل زندگی یا محیط کارتان هستید، همچنین مایلید یک ترکیب شیک و اسپرت در فضا داشته باشید. رنگ مولتی کالر حلال کار شما خواهد بود. این رنگ علاوه بر اینکه نمای شیک و جذابی به محیط می دهد، بسیار مقاوم بوده و هیچ آلودگی جذب خود نخواهد کرد.

البته باید برای اجرای نقاشی ساختمان با رنگ مولتی کالر از یک استادکار ماهر و باتجربه کمک گرفت. استادکار باید با نحوه ترکیب، تداخل و همخوانی رنگ های ساختمانی آشنایی داشته باشد.

 

تهیه و تنظیم: xhousepainting.com

 

داتیک عمران

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

تبلیغات

فروش ورق طلا پتینه کاری در ایران sell patina gold leaf in iran

فروش غلطک طرح دار

غلطک طرح دار

برخی از مطالب سایت

نقاشی ساختمان با قیمت ارزان روغنی، پلاستیک، اکرولیک، کنیتکس، اپوکسی، جوتن ... همچنین تعمیرات نیز...
نگاهی جامع بر بازار جهانی رنگ و پوشش نقاشی ساختمان   در طی این مقاله نگاهی خواهیم انداخت بر بازار...
مهمترین بخش در کار خبرنگاری و مدیریت رسانه، پرسیدن سوال مناسب است. سوال از اولین صحبت شما در شروع مصاحبه...
 رزین اپوکسی با توجه به شفاف بودن برای اجرای طرح های هنری در قالب ساخت زیورآلات، بدلیجات، جواهرات و...

اینماد

نماد الکترونیکی

حذف آگهی از سایت

برای حذف آگهی تان از سایت، با همان شماره های که در سایت آگهی ثبت کرده اید، عدد 2 (متن پیامک فقط عدد 2 باشد) به شماره 09121943801 پیامک بفرستید و یا تماس بگیرید.

logo-samandehi

تلگرام نقاشی ساختماناینستاگرام نقاشی ساختمانفیسبوک نقاشی ساختمانآپارات نقاشی ساختمانگوگل پلاس نقاشی ساختمانبرنامه اندروید نقاشی ساختمان

کانال یوتیوب نقاشی ساختمانلینکدین نقاشی ساختمانتوییتر نقاشی ساختمانپینترست نقاشی ساختمانگوگل پلاس نقاشی ساختمانبرنامه اندروید نقاشی ساختمان